Na rower marsz - kilometry kręcić czas...

wtorek, 22 sierpnia 2017
Hej :)

Wakacje dobiegają ku końcowi, jednak rowerów - do garaży, piwnic, schowków, komórek, itp. jeszcze nie chowajcie bo dzisiaj opowiem Wam o fajnej akcji w której główną rolę odgrywa właśnie pojazd dwukołowy jakim jest rower i oczywiście my i nasze nogi.  
Będąc w tamte lato w ciąży, nie mogłam jeździć rowerem, a nie wiem czy wiecie, uwielbiam wszelkiego rodzaju przejażdżki rowerowe, czy to do sklepu, czy na wycieczkę za miasto - rower był moim ulubionym zajęciem już od dziecinnych lat. Pamiętam jak się uczyłam na nim jeździć, jako mała dziewczynka. Kolana nosiłam zabandażowane na zmianę lub oba na raz (hehe...). W tym roku jeszcze też nie mogę ze względów zdrowotnych, ale za rok jak Niki już podrośnie i ja też będę mogłą to będziemy jeździły razem - już nie mogę się doczekać. 

Kochani jeśli też lubicie jazdę rowerem tak jak ja to przy okazji możecie wziąć udział w akcji #KRĘĆKILOMETRY.  Gdzie każdy kilometr a nawet metr ma znaczenia, jednak po kolei.
O kampani?
Akcja rowerowa została zapoczątkowana już w 2012 roku, a w tym jest to już 6 edycja i warto wspomnieć, że z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Kampania polega na jeżdzeniu rowerem, dosłownie wszędzie tam gdzie jeździmy, a specjalna aplikacja w telefonie (o której wspomnę za chwilę), zlicza przejechane kilometry. 
Co nam to daje?
To oczywiste, że najważniejsze, to wiemy jaką trasę przebyliśmy, a ponadto można wygrać cenne nagrody, spalić kalorie - plus dla naszego zdrowia oraz wygrać stojaki dla swojego miasta. To nie wszystko gdyż, 5 miast w których uczestnicy przejadą największą ilość kilometrów, zostanie wyróżniona specjalnym przyjazdem Allegro Tech Days, czyli wydarzenie podczas którego odbywają się pokazy najnowszych technologii gadżetów oraz możliwość ich testowania osobiście, to też bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci oraz 24 godzinny maraton programowania z nagrodą o wartości 10 tysięcy polskich złotych dla zwycięskiej drużyny, i wiele innych... 
Aplikacja?
Jeśli chcecie wziąć udział w akcji, do której ja osobiście przystąpiłam i Was też zachęcam - to nie stoi nic na przeszkodzie. Wystarczy, że pobierzecie bezpłatną aplikacje -  STĄD, zainstalujecie w swoim smartfonie, tablecie - się zarejestrujecie (rejestracja jest banalnie prosta, każdy z Was, się odnajdzie na pewno) i przed startem rowerem włączycie zliczanie kilometrów. Proste? Proste tylko trzeba chcieć. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że jeździć i liczyć kilometry można także na innych aplikacjach, więc plusem jest to, że nie jesteście ograniczeni tylko do tej jednej.
Warto walczyć o cenne nagrody dla siebie i swojego (bądź innego) miasta. Dlaczego nie łączyć przyjemnego z możliwością zdobycia nagród? I być może wzbogacenia wiedzy technologicznej. By dzięki swojej pasji przeżyć niesamowite wydarzenie. 

Dlaczego o tym piszę?
Bo w czasie gdzie motoryzacja zdominowała inne sposoby przemieszczania się, warto mówić i to głośno o spacerach, czy też wyciekach rowerowych, gdyż jest to dla nas i naszego zdrowia bardzo ważne. 
Teraz szybko przyznać mi się kochani kto jeszcze nie wiedział o tej akcji? 
Kto dołączy? 
A kto już od dawna zlicza swoje kilometry (chwalcie się wynikami w komentarzach)?

Do następnego.

Emilka :*

6 komentarzy

 1. Łał! świetna idea! aż żal się przyznać, że w tym sezonie jeździłam na rowerze tylko raz. :(

  Pozdrawiam i ślę buziaki! Pola z Pryzmatu Poli

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim mieście pojawili sie rowerki miejskie i to fajna alternatywa dla komunikacji miejskiej

  OdpowiedzUsuń
 3. Rower <3
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna akcja, w sam raz dla mnie bo uwielbiam jeździć na rowerku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. ehh.. a w tym roku na rowerze byłam ze 3 razy :-( co za wstyd

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze :)
Zaglądam do każdego komentującego.
Jeśli blog Ci się spodobał, zachęcam do obserwowania.

Pozdrawiam :):*